Český ArmA Klan

Vozidla

BVP-1

BVP-1
Bojové vozidlo pěchoty (BVP) je vozidlo nadčasové konstrukce s vysokou pohyblivostí a výbornými manévrovacími schopnostmi, vybavené mohutnými zbraněmi a pancéřovou ochranou. Zvyšuje palebnou sílu a manévrovací schopnost mechanizovaných jednotek na bojišti a to i v případě použití zbraní hromadného ničení.

 BVP je ženým 7,62 mm tankovým kulometem PKT a odurčené pro zvýšení pohyblivosti a palebné síly motorizovaných jednotek a k ničení obrněných cílů a živé síly protivníka. Vozidlo je vyzbrojeno 73 mm kanónem vz. 71, spřapalovacím zařízením protitankových řízených střel AT-4. V bočnicích a zadních dveřích jsou umístěny střílny pro dva kulomety a sedm samopalů.

Dále má instalováno zařízení na tvorbu neprůhledné dýmové clony. BVP-1 díky svému pancéřování, hermetickému utěsnění korby a filtroventilačnímu zařízení tvoří spolehlivou ochranu osádky před účinky tlakové vlny a pronikavé radiace v případě použití jaderných zbraní, před účinky chemických a bakteriologických zbraní, před radioaktivním prachem při pohybu vozidla v zamořeném terénu.

Podvozek BVP se také stal základem nových i zcela odlišných zbraňových systémů, slouží např. jako vyprošťovací pásové vozidlo nebo jako průzkumné pásové vozidlo zvané BVPz-Svatava, radiový vůz Bečva, dělostřelecké pozorovací komplety Sněžka a Los, 120mm samohybný minomet PRAM a velitelské OT-90.

Osádka:
3 osoby
výsadek: 7 osob
hmotnost: 14 tun
maximální rychlost:
na silnici 65 km/h, v terénu 45 km/h, rychlost plavby 7 km/h
Výrobci:
ZTS Dubnica nad Váhom a PPS Detva
překročivost (šířka příkopu):
2,5 m
výstupnost(výška překážky): 0,7 m

Zdroj: cs.wikipedia.org
 
Pěkný zbytek dne přeje klan CZ_ArmA.