Český ArmA Klan

Jak na Addony

 Úvod

Důvod, proč vytvářím tento článek je prostý. Měl by sloužit jako pomůcka novým členům klanu, kteří se zatím tolik nevyznají v hierarchii hlavní složky Army a nutnostech, díky kterým můžete spouštět módy.

Doporučuji, abyste tomuto článku věnovali nějaký čas a pečlivě si vše přečetli. Pokud zde něco nenajdete, napište do diskuze a já to sem doplním.

Nepíšu ho proto, abych se nějak vytahoval, ale abych zkušenosti, získané prací s armou, předal třeba i dál. Sami jsme právě tyto informace také pracně zjišťovali, takže by vám to mělo usnadnit život. Tento článek budu postupně rozvíjet, proto prosím omluvte jeho nedokonalosti. ;-)

        CZ_Sema

 

Začínáme

Nejprve si stáhnete addon, který chcete vložit do army. Nejčastěji používáme addony ze stránek: www.armaholic.com a někdy i www.armedassault.info. Některé odkazy, především na naše nejpoužívanější módy, vždy najdete ZDE.

Info: Link na odstartování stahování je dole na stránce. Na výběr je ze dvou FTP serverů pro případ, že by nebyl jeden funkční.

 

Rozbalení

Všechny addony, které stáhnete jsou zazipované. Proto je nejprve musíte rozbalit, než budete pokračovat dále. Doporučuji si někde např. na ploše vytvořit pro všechny addony jednu složku. Víte potom aspoň, kde je hledat. :)

Rozbalení zipu můžete provést přímo windowsáckou službou, nebo využít jakýkoliv jiný program. Z vlastních zkušeností doporučuji 7-Zip.
Nejlépe uděláte, když každý zip s addonem rozbalíte do nějaké samostatné složky, abyste je poté nemuseli hledat mezi ostatními soubory.

V zipu můžete najít mnoho typů souborů. Níže proto uvedu, jaké soubory budeme potřebovat.


[***.PBO] - Složka Addons

[***.PBO.BI.BISIGN],- Složka Addons

[***.BI.BIKEY] - Složka Keys

 

Vložení do Army

Doporučuji vkládat skupiny addonů do vlastních módů (složek se @zavináčem na začátku, umístěných v hlavním adresáři Army.)

Na obrázku je vidět, jak může vypadat hlavní adresář:

Addony vkládáme do námi vytvořených "módu" (neboli @složek) už jen proto, že některé servery vám nedovolí připojit-se, když máte zapnutý jakýkoliv addon navíc. Jsou to sice jen výjimky, ale je jednodušší tomu předcházet a nevkládat addony přímo do "Addons" v hlavní složce army, abyste je neměli stále spuštěné.

Struktura módů je potom takováto:

  Názvy módů v tomto popisu hierarchie jsou jen vymyšlené pro pochopení, stejně jako názvy addonů. Jak můžete vidět, u některých skupin addonů vůbec nejsou potřeba Keys, vůbec ale neuškodí, když tam tuto složku budete mít, ač prázdnou. Při přidávání módů dávejte pozor na malá a velká písmena a na to aby se podsložka módu nejmenovala např Addon (místo Addons). Obsah módů by se vám totiž nenačetl do Army.

Při přídávání addonů kontrolujte vždy celý zip, jestli se v něm nevyskytuje Key soubor. Bez něho nejde addon používat, takže addony i klíče vkládejte do stejných módů.

 

Spouštění jednotlivých módů

Módy můžete samozřejmě spouštět z nakopírovaných a poupravených zástupců. Mnohem elegantnější řešení je ale toto: ArmA MOD Launcher

Info: Zip s programem stačí rozbalit, je spustitelný bez instalace. Ve složce MODs máte všechna vytvořená nastavení módů.

1) - Vytvoří novou kolonku. Lepší je ale jen zkopírovat nějakou již vytvořenou, protože v ní už máte napsanou cestu k arma.exe a hlavní složce army.

2) - Tímto tlačítkem editujete označený řádek.

3) - Funkce kopírování. Výhodná díky tomu, že stačí poupravit jenom název a nemusíte vše vyplňovat znovu. :)

4) - Není co popisovat, jednoduše smazání řádku.

5) - Spuštění Army s vybraným nastavením

1) - Název skupiny módů, v obrázcích nahoře se můžete inspirovat. UPOZORŇUJI! Název NESMÍ začínat číslem, ani pomlčkou! Na to pamatujte, protože jinak program přestane fungovat.

2) - Cesta, ukazující na spouštěcí exe soubor army. Na začátku zkontrulujte, jestli náhodou nemáte armu na jiném disku, než na Cčku

3) - Do tohoto řádku se vyplňují parametry. Můžete sem napsáním -mod=DBE1 spustit Quiens Gambit. Parametrem -mod=@NAZEV spustíte jakýkoliv jiný sestavený mód. Módy můžete kombinovat (najednou jich spustit více) potom to vypadá např. takto: -mod=@NAZEV1;@NAZEV2.  Nedá se ale kombinovat ACE a CSLA mód, tak s tím dopředu počítejte. ;-) Speciální parametry najdete ZDE.

4) - Obsah tohoto řádku ukazuje na hlavní složku Army. Je to úplně stejné, jako druhý řádek, ale bez "arma.exe"
Tak, to je vše. Doufám, že Vám návod alespoň trochu pomohl. Budu rád, když se třeba zmíníte v diskuzi, abych věděl, že ta celá práce nebyla zbytečná. :D

Sema


 
Pěkný zbytek dne přeje klan CZ_ArmA.